türkiye kripto kararı

Türkiye’de Kripto Vergilendirmesi


Türkiye’de Kripto Vergilendirmesi

Ticaret Bakanı yaptığı son açıklama da kripto para varlıkları ile ilgili kötü bir düşüncelerinin olmadığının ama vergilendirme düzeninin kesinlikle getirilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye’de kripto para vergilendirmesinin ne şekilde olacağı ile ilgili tam detaylı bir bilgi vermeyen bakan, gerekli yasanın en kısa sürede tamamlanıp yürürlülüğe gireceğini söyledi.

Türkiye’de kripto vergilendirmesi ola ki düşük seviyelerde tutulursa yabancı sermayenin de giriş çıkışlarını ülkemizde gerçekleştireceğini düşünüyoruz. Bu sayede ülkeye girecek olan nakit akışı da ekonomik açıdan büyük önem taşımaktadır.

Türkiye Kripto Paralara Yüksek Vergiler Koymalı Mı?

Birçok finans uzmanının görüşü ülkemizin kripto para birimlerine koyacağı vergi oranlarının düşük olmasının ülke ekonomisi açısından zarardan çok yarar sağlayacağı yönünde. Yurt dışındaki yatırımcıların çoğu ülkede kripto paralarla ilgili uygulanan yüksek vergiler yüzünden farklı ülkelere yönelmeleri o ülkelerin ekonomilerinde ciddi artışlar sağlamıştır. Bizim ülkemizde de aynı şekilde uygulanabilecek düşük vergi oranları yabancı yatırımcılar ve yerli yatırımcılar açısından çok iyi olacaktır.

Ticaret Bakanının açıklamalarından bir tanesi de bizim her zaman söylediğimiz gibi kripto paralara yatırımlar yaparken çok fazla dikkat edilmesi gerektiği ve her yatırım tavsiyesine iyice analiz edilmeden girilmemesi gerektiği yönünde.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir