kripto para güvenli mi

Kripto Paralar Güvenli Mi?


Kripto Paralar Güvenli Mi?

Ülkemizde son 4-5 yılda kripto paralar çok fazla trend yakaladılar ve herkes tarafından kolay kazanılacak para gözü ile bakılıp, bir çok kişinin büyük zararlar ettiği bir çok kişinin ise ciddi anlamda güzel kazançlar elde etmesi ile devam etmektedir. Ancak akıllara gelen en büyük soru kripto paraların güvenli olup olmadığı.

Kripto paralar tamamen güvenli midir ?

Lütfen unutmayın ki her güvenli şey gibi karşınıza bir çok dolandırıcılık olayı çıkması mevcuttur. Trade veya yatırım işlemleri yaptığınız borsalar, borsalardaki hesaplarınızın güvenliğini dikkate almalısınız. Ülkemizde yakın zamanda yaşanan bir çok kripto borsasının anlık kapatıp gitmeleri yüzünden bir çok insan mağdur olmuştur. Sizlerde aynı mağduriyetleri yaşamamak adına dünyaca bilinen kuruluşu sağlam ve güvenilir borsaları seçmelisiniz. Sadece seçtiğiniz borsalar ile bitmiyor bu borsalardaki hesaplarınızın güvenliği de çok önemli.

Kripto paraları saadet zincirleri, ponzi sistemi veya pascal üçgeni ile asla karıştırmamalısınız. Kripto paralar; şirketlerin hisselerini alıp satabildiğiniz gibi borsalardan veya merkeziyetsiz ağlar üzerinden transfer edebildiğiniz, bankalardan ve diğer çoğu kurumdan daha güvenlidir. Kripto paralarınız siz yeterli güvenlik önlemlerini aldığınız takdirde hiç bir şekilde sizden alınamaz, sizin hesaplarınızdan aktarılamaz. Bir çok kripto cüzdanı ve borsaları kullanarak kripto paralarınızı güvence altına alabilirsiniz. Kripto cüzdanları ile alakalı yazdığımız yazıyı mutlaka okuyun.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir