kripto paralarda son durum

Kripto Para Birimlerinde Son Durum Ne?


Kripto Para Birimlerinde Son Durum Ne?

Amerika hükümetinin aldığı kararlar ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın manipülasyonları yüzünden son 40 günlük süreçte inişli çıkışlı dalgalanmalar yaşayan kripto para dünyası bir şekilde düşüş trendlerini hızlıca yükseliş trendine çevirmeyi bilmişti. Ancak son gelişmelerden sonra yüksek oranda düşüş yaşandı ve toparlanması ile ilgili henüz güzel yeşil tabloyu göremiyoruz.

Bu yüksek düşüşün en büyük sebebi ekonomisi çok güçlü olan Çin’in aldığı kripto para ile ödeme sistemlerini yasaklaması kripto paralara güveni çok fazla azalttı ve balinaların paralarını likite çevirme işlemi ardından %60 oranlarında yaşanan düşüşün toparlanmasının ne zaman olacağı belirsiz. Uzun zaman sonra Bitcoine giren yeni likitle bile yükseliş göstermemesi piyasa takipçilerini hafif bir paniğe sürükledi.

Kripto Para Piyasaları Düzelecek Mi?

Dünyaca ünlü analistlere göre kriptolardaki bu sert düşüş çok normal ve endişe edecek bir durum yok. #hodl yani bekleme de kalın diyerek irili ufaklı traderların panik satışı yapmamalarını mümkün olduğunda sakin kalarak yükseliş trendine geçişi beklemelerini tavsiye ediyorlar.

Bilindiği gibi Bitcoin bu zamana kadar bir çok kez düşüş yaşamış olsa da toparlanmasını bildi ve güvenilirliğini korudu. Alacağınız riskleri mutlaka iyi düşünmelisiniz. Kimsenin verdiği yatırım tavsiyelerini dikkate almayın ve her zaman doğru araştırarak stop limitlerinizi ona göre ayarlayarak yatırımlarınıza dikkat etmenizi öneririz.

Bol Kazançlı Günler…


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir