doge coin nedir

Dogecoin Nedir?


Dogecoin Nedir?

Dogecoin (DOGE), “doge”u baz alıyor ve logosunda bir Shiba Inu cinsi köpek resmi bulunuyor ve bu shiba nın da kendine has ayrı bir coini de bulunmaktadır… Dogecoin, Aralık 2013’de Litecoin’in çatallanması ile oluştu. Dogecoin’in yaratıcıları, bir köpeği temel olarak aldığı için Bitcoin’in çekirdek kitlesinin dışındaki kitleye daha çok hitap edeceğini düşündükleri Dogecoin’i eğlenceli, kaygısız bir para birimi olarak planladılar.

Dogecoin Nasıl Al Sat Yaparım?

Doge Coin nedir sorusuna yukarıda bulduğumuz cevaba istinaden artık siz de doge coinin güvenli bir kripto para birimi olduğunu görmüş oldunuz. Türkiye’de ve Dünya’da bir çok doge coin al sat yapmak için borsa bulunmaktadır. Bu borsaların çoğu sağlam yatırım temelleri üzerine kurulu çoğu ise sadece dolandırıcılık amaçlı kurulmuşlardır. doge al sat yaparken alım satım yaptığınız firmaların büyüklüğüne geçmişine ve piyasadaki durumuna iyice bakıp öyle işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Kulaktan doğma sözlerle girebileceğiniz, size birçok hediye vaat eden firmalardan uzak durup iyice analiz ettikten sonra yatırımlarınızı yapmalısınız. Aksi halde elinizdeki varlıkları da kaybetme riskiniz vardır.

Yalnız şunu unutmamalısınız en güvenilir borsalarda bile problemler yaşayabileceğinizi varsayarsak size kripto para saklama şekilleri adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu makalede kripto paralarınızı en güvenli şekilde nasıl saklayacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir