binance borsası

Binance borsası


Binance Borsası Tarihçesi

Binance borsası 2017 yılında kurulmuş, çeşitli kripto para birimlerinin alım-satım işlemi yapılmasına olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 tarihinde ise işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştur.

Kurucusu Changpeng Zhao’dur. İlk açıldığında genel merkezleri Çin’de olan şirket daha sonrasında Çin’de artan kripto para düzenlemelerinden dolayı genel merkezini Malta’ya taşıma kararı almıştır.

TR Binance Nedir?

Binance’ın , Bulunduğu bazı ülkelerde kendi yerel borsalarını açtığı biliniyor bunlardan bir tanesi TRBinance’dır. Peki TRBinance’ın Türk yatırımcılar açısından ne gibi avantajları var bide bunlara bakalım. Öncelikle şu an da TRBinance borsasına para aktarımınızda 0 komisyon ücreti var ve çok kolay bir şekilde yatırım yapabiliyorsunuz. Ziraat bankası ve Vakıf bankasından 7/24 işlem yapabildiğiniz gibi diğer bankalardan da mesai saatleri içerisinde EFT işlemi ile para gönderimi sağlayarak bakiye ekleyebilirsiniz. Daha sonra isterseniz buradan paranızı Global’e Binance borsasına aktarımını sağlayabilirsiniz.

Binance borsası güvenli midir?

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan bazı kripto para borsalarının zimmetine para geçirip yurt dışına kaçması gibi durumlardan dolayı artık biraz daha tehlikeli ve tedirgin bakılsa da Binance alanında çok büyük işlem hacimlerine sahip olan ve Global bazda birçok ülkede hizmet veren bir şirket olduğu için diğer kripto para borsalarına nazaran daha güvenlidir diyebiliriz.

Binance borsasındaki hangi Kripto paralar var?

Binance borsasında 400+ kripto para çeşidi var iken yerel borsası TR Binance’da 10+ kripto para çeşidi mevcut ilerleyen zamanlarda yerel borsadaki çeşitliliği de arttırması bekleniyor


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir